Miesiąc: Luty 2018

Poduszka z bursztynem remedium na bezsenność

Przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych, takich jak: permanentne zmęczenie, stres czy osłabienie jest bezsenność lub problemy ze snem. Wpływa to na kondycję organizmu, zarówno psychiczną jak i fizyczną. U wielu osób pojawia się nawet chroniczna bezsenność, którą ciężko jest zwalczyć. Nie pomagają specjalne ćwiczenia, niekorzystanie z komputera przed snem czy niejedzenie kolacji po godzinie osiemnastej.

Badania pokazały, że najistotniejsze znaczenie w zasypianiu ma poduszka, która potrafi utrzymać naszą głowę w odpowiedniej pozycji przez cały sen. Pozwala to pozbyć się bólów kręgosłupa, ramion czy karku.  Wysypianie się eliminuje ciągłe przemęczenie czy rozdrażnienie.

Jonas Fredriksson mówi: Nawet 9 z 10 osób nie zdaje sobie sprawy, z czego wykonana jest poduszka, na której śpią. Osoby, które nie przywiązuje uwagi do prawidłowego wyboru poduszki do snu, same narażają się na trudności ze snem. „ Naukowcy ze Szwecji zaprezentowali innowacyjną poduszkę, której wypełnieniem jest kamień o działaniu biostymulującym, który skutecznie eliminuje trudności z zasypianiem. Dzięki temu zwalcza jednocześnie bóle głowy, kręgosłupa i ogólnie osłabienie czy rozdrażnienie.

Tajemniczym kamieniem jest bursztyn, który zastosowano jako dodatek do wypełnienia poduszek. Naukowcy połączyli go z wełną merynosa, która nie wywołuje alergii i naturalnie pochłania wilgoć. Dzięki przełomowej poduszce z bursztynem każda z osób testujących nowy wyrób, znormalizowała sen i usunęła problemy z zasypianiem. 

Opinie o poduszce z bursztynem

Postanowiliśmy sprawdzić, jak w zastosowaniu sprawdza się poduszka z bursztynem. Zapytaliśmy kilka osób, które przez miesiąc testowały innowacyjną poduszkę, czy tym niezwykłym sposobem udało im się zwalczyć problemy ze snem.

Pani Beata ma 35 lat i jest kobietą bardzo aktywną zawodowo. Niestety nadmiar obowiązków spowodował trudności z zasypianiem. Pani Beata żyje w ciągłym stresie, dlatego nawet w wolne dni ma problemy z wyciszeniem się. W nocy nie może spać, a nawet jak uda się jej zasnąć to nawet kilka razy w nocy budzi się bez przyczyny. Trudności ze snem niestety przełożyły się na zaburzenia koncentracji, a to poskutkowało pogorszeniem się wyników  w pracy. Pani Basia próbowała wielu tabletek na uspokojenie i na sen, jednak żadne z nich nie zadziałały.

Redakcja: Kiedy po raz pierwszy pojawiły się u Pani problemy ze snem?

Pani Beata: Tak naprawdę trudności z zasypianiem pojawiły się zaraz po moim awansie. Silne emocje sprawiły, że wieczorami nie mogłam zasnąć. Niestety nawet, gdy sytuacja w pracy się uspokoiła, problemy ze snem pozostały.

Redakcja: Jakich metod na trudności ze snem Pani wypróbowała?

Pani Beata: Wypróbowałam naprawdę wielu metod. Najpierw zaczęłam brać ziołowe tabletki na bezsenność, jednak one nie zadziałały. Potem zdecydowałam się wypróbować leki na receptę. One faktycznie mi pomagały, ale mój organizm bardzo szybko się do nich przyzwyczajał. Bałam się uzależnienia. Ostatecznie zdecydowałam się na jogę, bieganie, ale one również nie pomogły mi się wyciszyć.

Redakcja: Czy udało się Pani wyleczyć problemy ze snem?

Pani Beata: Zdecydowałam się zamówić poduszkę wykonaną z wełny merynosa, która jest wypełniona między innymi rozdrobnionym bursztynem. Nie  sądziłam, że takie alternatywne sposoby przyniosą widoczne efekty. Jednak już po 4 dniach zauważyłam, że mój sen stał się głębszy i spokojniejszy. Każdego dnia budzę się bardziej wypoczęta i zrelaksowana. Poduszka z bursztynem okazała się naprawdę skuteczna.