Miesiąc: Marzec 2018

Plastry Evra – antykoncepcja transdermalna

Antykoncepcyjne plastry hormonalne to stosunkowo jedna z nowszych metod antykoncepcji. W Polsce jest dostępna od lutego 2004 roku. Obok krążka dopochwowego NuvaRing jest to najnowszy rodzaj hormonalnej antykoncepcji.  Podobnie jak tabletki hormonalne – są dostępne tylko na receptę lekarską.

Jak wyglądają plastry antykoncepcyjne Evra?

Plastry Evra mają kształt niewielkich kwadratów o długości boku 45 mm, z lekko zaokrąglonymi rogami. Plaster antykoncepcyjne należy przykleić w miejscu o niskim ryzyku uszkodzeń i otarć mechanicznych (ramiona, barki, pośladki lub podbrzusze). Najczęściej Panie decydują się przykleić plaster w obrębie pośladków lub brzucha. Aby plaster działał skutecznie należy wymieniać go co 7 dni na nowy, zawsze utrzymując noszenie plastra przez okres 21 dni (3 tygodnie) w cyklu 28-dniowym. Pozostałe siedem dni należy nie przyklejać plastra, występuje w nim krwawienie miesięczne.

Po okresie tygodniowej przerwy, jeśli kobieta chce utrzymać działanie antykoncepcyjne, konieczne jest przyklejenie plastra z kolejnego opakowania. Przewagą plastrów antykoncepcyjnych jest brak koniczności codziennego połykania tabletki oraz fakt, że hormony trafiają bezpośrednio do krwi (wyeliminowanie efektu pierwszego przejścia przez wątrobę).

Jakie są zalety plastrów antykoncepcyjnych Evra?

– brak przymusu codziennego, punktualnego przyjmowania tabletki

– zmniejszenie dawki substancji czynnej, dzięki wyeliminowaniu efektu pierwszego przejścia

– nudności, wymioty i biegunki nie zmniejszają skuteczności antykoncepcji

Jak działa poduszka z bursztynem?

Poduszki z bursztynem Sennes zapewniają spokojny sen, który jest podstawą naszego dobrego samopoczucia i pełni zdrowia. Co więcej poduszki Sennes nie wywołują alergii w odróżnieniu od pościeli z pierzem, dlatego mogą być stosowane przez alergików. Jakie są inne zalety poduszek z bursztynem?

Sen = najlepsze lekarstwo

Sen  to czas, w którym nasz organizm się regeneruje i odpoczywa. Odnawiają się połączenie nerwowe, produkowane są substancje odżywcze i naprawiane są uszkodzenia komórek. Dlatego prawidłowy sen jest niezwykle istotny dla zdrowia. Poduszka z bursztynem likwiduje bezsenność i problem ze snem, dzięki czemu zmniejsza napięcie nerwowe, łagodzi stres i niweluje szkodliwe fale jonizacyjne.

Regulacja układu hormonalnego

Jakościowy sen w dużej mierze wpływa na prawidłowy poziom hormonów. To one wpływają na naszą wagę, dlatego lekarze są przekonani że pojawiająca się pandemia otyłości jest wynikiem braku snu. Kiedy organizm nie jest wypoczęty, pojawia się zwiększone zapotrzebowanie na glukozę. W efekcie zaczynamy borykać się z nadmiernym apetytem, nad którymi rzadko udaje nam się zapanować. Poduszka z bursztynem zapewni nam jakościowy sen i korzystnie wpływa na układ hormonalny.

Odmłodzenie w czasie snu

Amerykańscy naukowcy z Ohio sprawdzili, jak sen wpływa na stan komórek skóry. Okazało się, że osoby, które śpią 8 godzin na dobę mają bardziej nawilżoną i zdrowszą skórę niż osoby cierpiące na zaburzenia snu. W końcu od dawna wiadomo, że sen to panaceum na wiele chorób i potrafi spowolnić starzenie się organizmu. Prawidłowy sen pozwala również zapobiec cieniom i workom pod oczami.

Maksymalna koncentracja

W trakcie snu, organizm wytwarza kortyzol, który sprawia, że jesteśmy bardziej odporni na stres i poprawia się nasza koncentracja. Produkcja kortyzolu zaczyna się  w trzeciej godzinie snu, dlatego bo dobrze przespanej nocy nasza koncentracja jest lepsza i mamy dobre samopoczucie.