[Głosów:    Average: /5]

Przed wyjazdem na wakacyjny urlop większość kobiet pragnie zrzucić choćby symboliczną ilość kilogramów. Z faktu tego korzystają przede wszystkim dystrybutorzy pseudonaukowych opracowań oraz wszelkiego rodzaju tabletek na odchudzanie. Okazuje się jednak, że odchudzanie może być niezwykle skuteczne bez uciekania się do jakichkolwiek drakońskich metod – wystarczy stosować się do poniższych wskazówek.

1. Nie pomijaj śniadania

Śniadanie uważane jest przez dietetyków za jeden z kluczowym dla normalnego funkcjonowania organizmu posiłków. Kalorie spożyte przed wyjściem do pracy dostarczają organizmowi energii na wiele godzin i nie zachodzi konieczność podjadania słodyczy do pory obiadowej. Według badań opublikowanych przez amerykańskich naukowców aż siedemdziesiąt osiem procent ludzi, którzy w ramach diety nie pomijali śniadania, utrzymało swoją wagę po zakończeniu kuracji odchudzającej przez okres ponad roku.

Jeśli nie masz w zwyczaju spożywać śniadania lub Twój organizm nie jest przyzwyczajony do wczesnych posiłków, powinnaś bezwzględnie to zmienić. Nie nakłaniamy rzecz jasna do radykalnych zmian z dnia na dzień. Zacznij od niewielkich porcji, może to być banan, tost lub kromka pełnoziarnistego pieczywa. Po pewnym czasie zauważysz, że Twój organizm dopomina się porannej porcji energii i nie jesteś w stanie normalnie funkcjonować bez spożycia tego posiłku. Musisz także wiedzieć, że osoby, które regularnie jadają śniadania wysokobiałkowe mają znacznie mniejsze tendencje do podjadania w ciągu dnia.

2. Podjadanie w ciągu dnia? Czemu nie, ale z rozsądkiem!

Przekąski między posiłkami są odradzane przez większość poradników dietetycznych, ale naprawdę niewielka liczba takich publikacji precyzuje termin „przekąska”. Dla osób otyłych luz z nadwagą przekąską mogą być solone czipsy, batonik etc., ale ponieważ chcesz się zaliczać do grona osób odchudzających się, dlatego Twoją przekąskę powinny stanowić produkty dostarczające organizmowi konkretnych korzyści. Masz niedosyt po niezbyt obfitym obiedzie? Zjedz garść orzechów, jabłko, kawałek nisko tłuszczowego sera, jogurt. Niech przysmakiem będą dla Ciebie produkty o niewątpliwych korzyściach prozdrowotnych!

Polecamy  Wizyta u diabetologa - Cukrzyca typu I

3. Dieta monopokarmowa? Zdecydowanie NIE!

Wśród polecanych przez niektórych lekarzy a nawet dietetyków diet, które pozwalają szybko i skutecznie pozbyć się nadmiaru kilogramów można się natknąć na takie, których idea polega na odrzuceniu pewnych grup żywnościowych i skupieniu się na zwiększonym spożyciu innych. Nie będziemy oczywiście pisali o konkretnych dietach, ponieważ nie jest naszym celem promowanie jakiegokolwiek stylu odżywania poza zdrowym, dlatego zamiast rezygnować z konkretnych posiłków zacznij stosować produkty o jak najmniejszym stopniu przetworzenia. Zwiększ ilość owoców i warzyw, ale nie rezygnuj z niezdrowego kotleta. Postaraj się w taki sposób zbilansować swoją dietę, aby produktów przyspieszających materię lub pełniących funkcję wypełniaczy było jak najwięcej – ale nie popadaj w skrajność! Warto także stosować supelementację minerałów i witamin, ponieważ w ten sposób można doprowadzić organizm do równowagi i sprawić, by proces odchudzania był znacznie bardziej efektywny.

4. Błonnik jest Twoim sprzymierzeńcem!

Dobroczynne właściwości błonnika w procesie odchudzania były przez wiele lat niedoceniane, ale najnowsze badania wskazują, że efektywne odchudzanie nie ma szans powodzenia jeśli w diecie nie pojawią się naturalne substancje wypełniające, czyli właśnie błonnik. W opracowaniach dotyczących różnych sposobów na pozbycie się kilku kilogramów można znaleźć informacje o osobach, których waga zdecydowanie spadła po zwiększeniu ilości błonnika w codziennej diecie. Osoby otyłe spożywają niestety bardzo mało pokarmów zawierających błonnik, który de facto jest nieocenionym sprzymierzeńcem w walce z nadwagą i otyłością.

5. Dieta oczyszczająca – nie daj się zwieść!

Wśród lansowanych przez niektóre koncerny farmaceutyczne sposobów na skuteczne odchudzanie, można znaleźć także takie, które nakłaniają do stosowania tzw. diet oczyszczających. Taka dieta jest zazwyczaj oparta o niskobiałkowe i niskokaloryczne pokarmy, przyjmowane w formie zmiksowanych papek lub koktajli. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że dieta cud nie istnieje. Niedobory pokarmowe, na które narażony jest podczas takiej diety organizm szybko zostaną zrekompensowane a waga błyskawicznie wróci do stanu sprzed kuracji. Jeśli naprawdę chcesz oczyścić organizm przygotuj sobie kilka razy w tygodniu koktajl owocowy z mlekiem migdałowym – naprawdę nic więcej nie jest potrzebne!

Polecamy  Wypadanie włosów – skuteczne porady w chorobach tarczycy

6. Posiłek nieprzetworzony jest znacznie bardziej sycący!

Ponownie musimy odwołać się do badań amerykańskich naukowców, którzy analizowali szybkość wystąpienia stanu głodu. Grupie badawczej podawano jabłko w trzech stanach przetworzenia – jako nieprzetworzony owoc, mus jabłkowy lub sok jabłkowy. Każdy posiłek cechował się identyczną zawartością jakościową i ilościową kalorii. W wyniku badań okazało się, że osoby spożywające jabłko pod postacią soku znacznie szybciej odczuwały potrzebę ponownego spożycia posiłku. Wniosek wydaje się być oczywisty – nie przetwarzaj, gryź!

7. Nie zapominaj o wodzie!

Prawdopodobnie wiele osób zastanawia się czy spożywa dostateczną ilość wody. Ponieważ według różnych specjalistów dzienne dawki spożycia wody zawierają się w dość szerokich widełkach, dlatego chcielibyśmy przedstawić znacznie łatwiejszy sposób. O tym czy spożywasz dostateczną ilość wody może świadczyć barwa Twojego moczu – im jaśniejsza barwa tym stopień nawodnienia organizmu lepszy. Według jednego z badań, do którego udało nam się dotrzeć wynika, że osoby, które piły przynajmniej 1 litr wody dziennie schudły w ciągu roku średnio o 203 kilogramy.

Powyższy artykuł prezentuje tylko najbardziej oczywiste metody, które mogą przyczynić się do znacznie efektywniejszego odchudzania. Oczywiście ziołowe tabletki odchudzające i inne suplementy diety pozwolą Ci schudnąć znacznie szybciej, ale zauważ ile możesz zrobić bez większego wysiłku, by osiągnąć wymarzoną wartość współczynnika BMI.

About Sebastian Baranowski
46 lat Sebastian Baranowski znajomość wykonywanego zawoduTechnik Farmaceutyczny: Wykształcenie zdobyte: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Wspaniała znajomość rodzinnego miasta Szczecin

Tutaj polecana strona

By Sebastian Baranowski

46 lat Sebastian Baranowski znajomość wykonywanego zawoduTechnik Farmaceutyczny: Wykształcenie zdobyte: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Wspaniała znajomość rodzinnego miasta Szczecin

Tutaj polecana strona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *