Dziewictwo czy dziwactwo

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Nie uprawiałam seksu, nie uprawiałem seksu.

Dziewczyna, która nie rozpoczęła życia seksualnego jest dziewicą, chłopak – prawiczkiem. Dziewictwo to brak aktywności seksualnej. Dziewictwa nie widać – dziewczyna może posiadać błonę dziewiczą, chociaż nie musi, u chłopaka nie ma znaków szczególnych. Dziewictwo bardzo często utożsamia się właśnie z posiadaniem błony dziewiczej i to tyczy się tylko dziewczyn. Dziewictwo chłopaków jakby nie istnieje.

Hymen
Dla niektórych to jest powód do wstydu, bólu głowy i przekonania o braku atrakcyjności. Błona dziewicza jest fałdem skóry u wejścia do pochwy i w większości przypadków pęka podczas pierwszego stosunku seksualnego z penetracją, wejściem członka do pochwy czy włożeniem tam zabawek erotycznych. Podczas pęknięcia błony – defloracji może dojść do krwawienia. Błona może jednak pęknąć w zupełnie innym czasie jeszcze przed pierwszym stosunkiem – podczas wypadku, ćwiczeń fizycznych, masturbacji, źle dobranych tamponów lub jeszcze w innej sytuacji. Niektóre dziewczyny urodziły się bez błony dziewiczej.

Kontakt seksualny najczęściej rozumiany jest jako stosunek penis-pochwa. Inne „seksy” jak oralny czy analny w nazwie mają „seks”, a nie zrywają hymenu – wejście do pochwy jest nadal zamknięte, a temat czy tego typu kontakty seksualne zamykają rozdział życia pod tytułem „dziewictwo” jest otwarty. Posiadanie dziewictwa to nie tylko posiadanie hymenu.

Postawy wobec dziewictwa
Dziewictwo od bardzo wielu lat idzie w parze z aspektami kulturowymi czy społecznymi. W wielu kulturach i religiach przywiązywało się do dziewictwa ogromną rolę, w niektórych jest tak do dzisiaj, a dziewczyna musiała być dziewicą wstępując w związek małżeński.
Kościół katolicki podkreśla rolę czystości przedmałżeńskiej. Dziewczyna powinna być dziewicą do ślubu, by jako żona oddać się mężowi. Nieczystość seksualna jest jednym z najcięższych grzechów według katechizmu Kościoła Katolickiego.

Polecamy  Co musisz wiedzieć o plastrach antykoncepcyjnych?

Dziewictwo wywołuje ogromne emocje, szczególnie u osób do 16 roku życia, później przestaje robić wrażenie. Jest to rzecz intymna i osobista, a podejście do tematu powinno być indywidualną sprawą każdego zainteresowanego, na którą nie ma wpływu presja czy ciśnienie. Bądźcie w zgodzie z samym sobą i rzeczami, które macie w głowach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*