[Głosów: 1   Average: 5/5]

Poduszki z bursztynem Sennes zapewniają spokojny sen, który jest podstawą naszego dobrego samopoczucia i pełni zdrowia. Co więcej poduszki Sennes nie wywołują alergii w odróżnieniu od pościeli z pierzem, dlatego mogą być stosowane przez alergików. Jakie są inne zalety poduszek z bursztynem?

Sen = najlepsze lekarstwo

Sen  to czas, w którym nasz organizm się regeneruje i odpoczywa. Odnawiają się połączenie nerwowe, produkowane są substancje odżywcze i naprawiane są uszkodzenia komórek. Dlatego prawidłowy sen jest niezwykle istotny dla zdrowia. Poduszka z bursztynem likwiduje bezsenność i problem ze snem, dzięki czemu zmniejsza napięcie nerwowe, łagodzi stres i niweluje szkodliwe fale jonizacyjne.

Regulacja układu hormonalnego

Jakościowy sen w dużej mierze wpływa na prawidłowy poziom hormonów. To one wpływają na naszą wagę, dlatego lekarze są przekonani że pojawiająca się pandemia otyłości jest wynikiem braku snu. Kiedy organizm nie jest wypoczęty, pojawia się zwiększone zapotrzebowanie na glukozę. W efekcie zaczynamy borykać się z nadmiernym apetytem, nad którymi rzadko udaje nam się zapanować. Poduszka z bursztynem zapewni nam jakościowy sen i korzystnie wpływa na układ hormonalny.

Odmłodzenie w czasie snu

Amerykańscy naukowcy z Ohio sprawdzili, jak sen wpływa na stan komórek skóry. Okazało się, że osoby, które śpią 8 godzin na dobę mają bardziej nawilżoną i zdrowszą skórę niż osoby cierpiące na zaburzenia snu. W końcu od dawna wiadomo, że sen to panaceum na wiele chorób i potrafi spowolnić starzenie się organizmu. Prawidłowy sen pozwala również zapobiec cieniom i workom pod oczami.

Maksymalna koncentracja

W trakcie snu, organizm wytwarza kortyzol, który sprawia, że jesteśmy bardziej odporni na stres i poprawia się nasza koncentracja. Produkcja kortyzolu zaczyna się  w trzeciej godzinie snu, dlatego bo dobrze przespanej nocy nasza koncentracja jest lepsza i mamy dobre samopoczucie.

46 lat Sebastian Baranowski znajomość wykonywanego zawoduTechnik Farmaceutyczny: Wykształcenie zdobyte: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Wspaniała znajomość rodzinnego miasta Szczecin

Tutaj polecana strona

By Sebastian Baranowski

46 lat Sebastian Baranowski znajomość wykonywanego zawoduTechnik Farmaceutyczny: Wykształcenie zdobyte: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Wspaniała znajomość rodzinnego miasta Szczecin

Tutaj polecana strona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *