Jak usunąć blizny po trądziku?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

W zasadzie walka ze skórnymi „pozostałościami” po ciężkiej odmianie trądziku, zależy od tego, jak źle one wyglądają. Niezależnie jednak od wyboru metody można mówić o bardzo dużej skuteczności współczesnych sposób na takie blizny.

Sporą część sposobów określa się jako „metody domowe”, ewentualnie naturalne. Najczęściej wymienia się maseczki z naturalnego jogurtu, kwaśnej śmietany i płatków owsianych i przemywanie twarzy sokiem z cytryny, bądź z ogórka. Skuteczność takich sposób jest wciąż dyskusyjna, jednak bez wątpienia mają one dość dobry wpływ na naszą skórę, kiedy to blizny są raczej delikatne i dość płytkie. Tak naprawdę jednak domowe sposoby to jedno rozwiązanie, ale raczej powinno być dodatkiem do rekonwalescencji naszej skóry i z problemem blizn powinniśmy udać się od razu.

On to ustali, który ze sposobów najlepiej będzie w naszym wypadku zastosować. Mogą być to specjalistyczne kremy, leki, bądź zabieg. I tak naprawdę te ostatnie ze względu na swoją skuteczność są najczęściej wybierane. Może je w zasadzie podzielić na dwie grupy. Jedna to terapia przy użyciu lasera. Najczęściej jest tak zwana dermabrazja. Sam zabieg polega na kierowaniu w konkretne uszkodzone przez trądzik miejsca promienia. W ten sposób skóra jest nagrzewana i niszczony jest stary naskórek, który zastępowany jest przez skórę, która staje się napięta i sprężysta, a zawarty w niej kolagen „wyrównuje jej kolor”. Zazwyczaj do całkowitego pozbycia się blizn wystarczy jeden zabieg. Oczywiście w przypadku, kiedy jest bardzo dużo, bądź zajmują sporo powierzchni, terapię trzeba podzielić. Mimo tego, że stosowane w leczeniu promienie lasera są bezpieczne, to jednak trzeba zachowywać pewne zasady bezpieczeństwa.

Metodą o której warto wspomnieć ze względu na skuteczność jest stosowanie zastrzyków podskórnych z tłuszczu, bądź glutenu. Działają one w sposób „wyrównujący” skórę. Ostatnią deską ratunku dla wielu bywa ingerencja chirurgów plastycznych i operacja. Sposób to właściwie w 100% skuteczny, niestety dla wielu osób wciąż za drogi.

Polecamy  Plastry z woskiem do depilacji Soraya

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*