Łysienie androgenowe – leczenie

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Choć zmiana uwarunkowań genetycznych oraz wrodzonych jest niemożliwa do wykonania, to mimo to w dzisiejszych czasach medycyna będzie posiadała naprawdę szeroką ofertę jeśli chodzi o metody leczenia w przypadku łysienia androgenowego. Oczywiście nie znajdziemy na rynku cudownej maści na porost włosów – gdyby tak było to miliony mężczyzn, których dotknął problem wypadających włosów zabiegałoby o jej otrzymanie. Środki farmakologiczne obecnie będą posiadały umiarkowaną skuteczność, w większości przypadków będą dawały możliwość zatrzymania, czy też spowolnienia procesu łysienia, w niektórych przypadkach natomiast będą doprowadzały do ponownego porostu włosów w miejscach gdzie nie występowały już one wcale. Proces wypadania włosów jednak przeważnie wraca kiedy leczenie łysienia zostaje przerwane.

Alternatywą do metod farmakologicznych jeśli chodzi o wypadanie włosów będzie stosowanie metod zabiegowych, które będą dawały możliwość osiągnięcia wręcz spektakularnych efektów, oczywiście nie we wszystkich przypadkach, jednak zdarza się to dość często. Pacjent musi posiadać odpowiednie uwarunkowania genetyczne oraz spełniać szereg innych cech, aby posiadać przynajmniej szczątkową pewność, że zabiegi przyniosą oczekiwany skutek.

Zbilansowana dieta oraz zmiana nawyków żywieniowych będzie jednym z stałych i nierozerwalnych elementów w przypadku leczenia łysienia, który wiązać będzie się prawie z wszystkimi znanymi nam obecnie metodami. Nasz jadłospis dzienny powinien dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych do życia substancji w odpowiednich i zbilansowanych ilościach, tak aby nie występował ich niedobór, czy też nadmiar.

W przypadku kobiet leczenie łysienia androgenowego będzie posiadało trochę inny przebieg , głównie z tego powodu, że dotyka one przedstawicielek słabszej płci o wiele rzadziej i przeważnie posiada podłoże hormonalne, związane między innymi z okresem menopauzalnym. W tym przypadku terapia skupia się przede wszystkim na wyrównaniu poziomu hormonów oraz doprowadzeniu do ustabilizowania stanu menopauzy, tak aby jego przejście było jak najdelikatniejszym i pozbawionym konsekwencji, między innymi w postaci wypadania włosów.

Polecamy  Men Solution – skuteczna odżywka na rzeźbę

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*