Zdrowie i Ty

Potencja a impotencja.

Potencja jest to zdolność zarówno kobiet jak i mężczyzny do reakcji seksualnych.  Jest wyrazem sprawności seksualnej czyli zdolności do rozpoczęcia, utrzymania i do końca satysfakcjonującego dla obojga partnerów stosunku płciowego.

Zaburzenia potencji mogą objawiać się trudnościami z osiągnięciem podniecenia seksualnego, brakiem erekcji, zaburzeniami wytrysku, czy problemami z osiągnięciem orgazmu.

Impotencja inaczej zwana niemocą płciową lub zespołem ED jest męską dysfunkcją seksualną powodującą brak erekcji, pomimo podniecenia. Zazwyczaj występuje u mężczyzn powyżej pięćdziesiątego roku życia, jednak nie jest to regułą, ponieważ zdarza w każdym wieku, nawet u mężczyzn  w wieku dwudziestu lat.

Impotencja może wystąpić na podłożu zarówno psychicznym (kompleks małego członka, lęk przed ciążą, stres w pracy) jak i fizycznym (wiek, lub choroby).

Nieprawidłowe odżywianie, życie w ciągłym stresie, spożywanie alkoholu czy palenie papierosów, wszystkie te czynniki wpływają na pojawiające się problemy z erekcja. Jednak najnowsze badania statystyczne dowodzą, że już co dziesiątego mężczyznę na świecie dotyka impotencja, niezależnie od wieku, pochodzenia, statusu majątkowego, czy wykonywanego zawodu. Zawsze jednak informacja o dolegliwości jest bardzo ciężko przyjmowana przez każdego mężczyznę. Zazwyczaj jest powodem do wycofania się z życia erotycznego, a niekiedy staję przyczyną utraty partnerki. Zazwyczaj mężczyźni nie potrafią rozmawiać o swoim problemie, ponieważ czują się starzy i niedołężni, doprowadzając tym samym do utraty bliskości z partnerką i pojawianiu się konfliktów.

Większość mężczyzn ma ogromne szanse na powrót do dawnej sprawności seksualnej, konieczne jest jednak podjęcie leczenia, co często jest dla nich nie lada problemem. Zazwyczaj nie potrafią opowiedzieć o swoim problemie zarówno partnerce jak również lekarzowi, dzięki któremu mogłoby zostać podjęte leczenie.

Dlatego też coraz większa popularnością cieszą się preparaty dostępne na wielu stronach internetowych. ich zakup daje mężczyznom gwarancję dyskrecji i anonimowości. Najpopularniejszym z nich jest bardzo znany zamiennik Viagry jakim jest Vigrax, który zwalcza problemy ze wzwodem, kłopoty z utrzymaniem erekcji, podwyższa libido oraz eliminuje problemy z potencją.

Głównym jednak i zasadniczym krokiem w zwalczaniu męskich problemów, jest zwyczajne wyjawienie ich partnerce. Przecież nikt tak jak ona nie wykaże zrozumienia, a wspólne wyzbywanie się problemów staje się jeszcze twardszym fundamentem związku. To oczywiste, że nikomu innemu, tak jak właśnie najbliższej kobiecie nie zależy na tym, by życie erotyczne bezustannie kwitło.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *