Rozstępy – usuwanie i cena zabiegów

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wiele jest osób, które borykają się z nieestetycznymi prążkami – rozstępami, które powstają jako efekt nadmiernego rozciągania się skóry i utraty przez nią elastyczności. Ze względu na swój nieprzystępny wygląd, wszyscy chcą jak najszybciej się ich pozbyć. Choć powszechnie stosowane są przede wszystkim kosmetyki na rozstępy, nie wszystkie i nie w każdym przypadku sprawdzają się najlepiej. Niekiedy głównym sposobem na walkę z prążkami są odpowiednie kuracje kosmetyczne czy kuracje z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej.

Zastanawiasz się, jaka jest za usuwanie rozstępów cena? Chcesz wybrać jedną z oferowanych kuracji, ale nie wiesz, czy pozwolą Ci na to możliwości finansowe? Poniżej znajdziesz opis najbardziej popularnych kuracji wraz z ich cenami. Dzięki temu dużo łatwiej będzie Ci wybrać taki zabieg, którego za usuwanie rozstępów cena jest adekwatna do zasobności portfela.

Kiedy zabiegi na rozstępy będą potrzebne?

Zwykle, gdy mamy do czynienia z czerwonymi rozstępami (w fazie zapalnej), możemy uporać się z nimi, stosując odpowiednie kremy na rozstępy. Jeśli jednak zaczniemy działać zbyt późno albo też nie działamy systematycznie, wówczas nie wszystkie specyfiki będą miały szansę wykazać się swoją efektywnością. W takiej sytuacji, by zmniejszyć widoczność rozstępów, trzeba będzie zdecydować się na odpowiednie zabiegi.

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym oraz bezinwazyjnym. Zalicza się ją do mechanicznych sposobów złuszczania martwych komórek naskórka. Za pomocą specjalnego urządzenia z głowicą diamentową wodzi się po skórze, która dotknięta jest rozstępami. W ten sposób dochodzi do złuszczania warstwa po warstwie – w sposób całkowicie kontrolowany. Efekt jest zatem wygładzenie skóry oraz wyraźne spłycenie głębokości rozstępów. Dodatkowo podczas zabiegi dochodzi do pobudzenia produkcji kolagenu, co pozwala na zapobiegnięcie pojawieniu się kolejnych prążków.

Polecamy  Witaminy i ćwiczenia - nie daj się osteoporozie!

By mikrodermabrazja diamentowa dała pożądane efekty, koniecznością jest wykonanie serii zabiegów: 6-10 w regularnych odstępach czasu. Rezultaty uzależnione są od stopnia zaawansowania prążków. Koszt jednorazowego seansu waha się w granicach: 150-280 złotych.

Mikrodermabrazja korundowa

Mikrodermabrazja korundowa, podobnie jak diamentowa, polega na złuszczaniu naskórka warstwa po warstwie. Różnica jednak polega na tym, że w tym przypadku wykorzystuje się drobinki korundu (tlenku glinu), które – wypychane na skórę z dużą prędkością – przyczyniają się do złuszczania martwych komórek. Poza tym przyczynia się do pobudzenia procesów, prowadzących do produkcji kolagenu. Zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny. Zdaniem wielu osób – daje znacznie lepsze efekty niż mikrodermabrazja diamentowa.

Mikrodermabrazja korundowa, jeśli ma dać zadowalające efekty, musi być powtarzana kilkakrotnie (ilość zabiegów uzależniona jest przede wszystkim od stopnia zaawansowania rozstępów). Za usuwanie rozstępów cena tego zabiegu oscyluje wokół 280-300 złotych.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg, którego istotą jest ostrzykiwanie miejsc dotkniętych rozstępami. Do tego celu wykorzystywany jest specjalny koktajl, składający się ze odpowiednio dobranych substancji (skład jest kwestią indywidualną, dobieraną do potrzeb konkretnego pacjenta i jego problemu). Dzięki temu efektywność kuracji może być naprawdę wysoka.

Ze względu, że mezoterapia igłowa polega na wykonywaniu iniekcji, zabieg może wywoływać pewien dyskomfort. Niemniej jednak ból jest niewielki, a można go całkowicie zredukować, stosując znieczulenie miejscowe (smarując uprzednio skórę kremem znieczulającym).

By mezoterapia igłowa przyniosła oczekiwane efekty, koniecznością jest wykonanie pełnej serii. Ilość zabiegów ustala lekarz, uwzględniając stopień zaawansowania prążków. Cena jednorazowego seansu wynosi około 350 złotych.

Peeling chemiczny z kwasem trójchlorooctowym

Peeling z kwasem TCA jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów, dzięki którym można usunąć nie tylko czerwone, ale również „świeże” rozstępy w fazie bliznowacenia. Kwas trójchlorooctowy jest substancją wykazującą silne działanie złuszczające. Dzięki temu może być stosowany do wygładzenia skóry, poprzez zmniejszenie głębokości nieestetycznych prążków. W efekcie możliwe jest nawet maksymalne zredukowanie widoczności rozstępów. Dotyczy to jednak wyłącznie peelingu z kwasem o bardzo wysokim stężeniu.

Polecamy  Formy i rodzaje HTZ

W zależności od stopnia zaawansowania prążków, należy wykonać 3-10 zabiegów, by osiągnąć oczekiwane rezultaty. Peeling z kwasem TCA to zabiegi na usuwanie rozstępów cena którego jest dość wysoka. Waha się w granicach 400-800 złotych, w zależności od stężenia użytego kwasu oraz od stopnia rozległości prążków.

Jak wynika z powyższego, za usuwanie rozstępów cena wcale nie jest najniższa. Niektóre zabiegi mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Dlatego też najlepiej wybrać kosmetyki na rozstępy i stosować je wtedy, gdy prążki znajdują się jeszcze w fazie zapalnej. Takie działanie na pewno nie obciąży naszego budżetu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*